Інформаційний супротив. 219

російські окупанти били та утримували українських військовополонених у жахливих умовах. Їм не забезпечили навіть елементарних побутових зручностей та засобів гігієни. А тортури та побої стали регулярною практикою. Про це розповів уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубинець на брифінгу у медіацентрі “Україна-Укрінформ”.

– Все починалося із процедури захоплення в полон. Звісно, жодних юридичних моментів (визнання у статусі полоненого) не було. Далі привозили до місць утримання. Поширена практика – пропускали крізь стрій, де били гумовими палицями, а коли палиці ламалися, використовували дерев’яні палиці. Часто змушували довго тримати голови опущеними вниз, називаючи це “вудками вниз” – той, хто порушив, має отримати додаткові удари, – розповів омбудсмен.

За його словами, під час перебування у полоні українським воїнам давали дуже мало їжі та часто залишали без води. Також росіяни не надавали їм коштів особистої гігієни: туалетного паперу не було жодного разу, зазначив він, не давали мило, зубні щітки та пасту. Часто українські полонені спали просто на бетоні – не давали матраци чи ковдри.

Лубинець додав, що всіх звільнених полонених було доставлено до лікарень для першого огляду, і наступного дня їх почали розвозити різними медичними закладами. Абсолютно всі зараз проходять медичне відновлення, далі буде процес реабілітації, і вони ухвалюватимуть рішення про продовження чи не продовження військової служби, повідомив омбудсмен.

Нагадаємо, що останній обмін полоненими Україна та росія провели 21 вересня. На батьківщину з російського полону повернули 215 українців, серед них 108 бійців полку “Азов”. При цьому в полоні росії утримується ще близько 800 “азовців”, у тому числі – 40 жінок.

P. S. На фото визволений із російського нациського полону воїн полку «Азов» Михайло Діанов.

Слава нескореному Герою! Україна переможе!

Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору