Інформаційний супротив. 225

Ось що я скажу холуям, які захищають російську культуру – щоб ви так само захищали своє, українське, як ви кидаєтеся на всіх свідомо байдужих до творчості Пушкіна, Толстого і Достоєвського!

Хочете їх читати – читайте, хто вам не дає, але не треба нав’язувати українцям культуру споконвічного ворога. Чому наші діти мають перейматися поведінкою маньяка Розкольникова чи шовініста Болконського? І співчувати Соні Мармеладовій? Фу, мерзота!

Чому б вам, шанувальникам російської пісьмєнності, не почитати літературу братів наших поляків: Міцкевича, Сенкевича, Лема, Вишневського і Урбанека? Чи вам ближче збочена сімейка Карамазових і мазохіст отєц Сєргій?

Світова література, до якої мають долучатися наші діти це і колумбієць Маркес, і іспанець Лорка, і француз Мопасан, і австрієць Рільке, і німець Ремарк, і англієць Байрон, і американець Драйзер. А є ще японці, мексиканці, аргентинці, шведи, норвержі, австралійці і бознахто ще.

Але ви ратуєте за Q-ца-пів! То, може, проблема не у визнанні України мультикультурною державою, а в тому, що ви з усіх світових культур вибрали саме культуру ворога, агресора, ґвалтівника і мародера?!

То скажу вам максимально культурно у часи війни: йдіть найух за своїм російським кораблем і усією російською літературою. Вперед босоніж у Вороніж!

© Євген Рибчинський

P. S. Коротко про автора.

Рибчинський Євген Юрійович — український поет, політикгромадський діяч та журналістНародний депутат України VIII скликання. Кандидат наук з державного управління. Народився 21 грудня 1969 в Києві в сім’ї Героя України, заслуженого діяча культури, народного артиста Українипоета і драматурга Юрія Євгеновича Рибчинського (нар. 1945) і тренера з художньої гімнастики Олександри Іванівни Рибчинської (нар. 1948).

Олександр Голяченко

Прокрутити вгору