Президент Польщі Анджей Дуда порадив українському колезі прийняти капітуляцію рф у місті Переяслав (Київська область).

Про це Дуда сказав під час зустрічі із поляками в Ризі. Повідомляє польське видання WPROST.

Польський лідер висловив упевненість у тому, що Україна переможе у війні, а представники країни-агресора росії “приповзуть на колінах” до українців.

“Я кажу: Володимир, дивлячись на нашу історію, як розійшлися колись ці шляхи, я благаю вас – коли ви переможете росію, коли росіяни прийдуть сюди на колінах підписувати мир, тоді ведіть їх в Переяслав, нехай вони підпишуть з вами мир там, нехай перекреслять всі ті роки радянського і російського впливу, і цей полон з часів царизму до недавнього часу, від якого ви зараз знову обороняється”, – сказав Дуда.

Він також додав, що всі країни хотіли б жити в мирі з росією та росіянами, вільно розвиватися, торгувати, будувати спільне життя. Проте це неможливо саме через рф, яка нападає, грабує, вбиває та прагне забрати свободу.

Чому саме Переяслав?

У січні 1654 року гетьман Богдан Хмельницький та інші козацькі старшини провели у Переяславі так звану “Переяславську раду”. Вважається, що на ній керівництво Гетьманщини присягнуло на вірність московському царю, після чого частина Гетьманщини перейшла під протекторат російської імперії.

Імперія гарантувала збереження державних прав Гетьманщини, проте неодноразово порушувала свою ж обіцянку. Через деякий час широка автономія українських земель та Запоріжжя була знищена, що в свою чергу призвело до ліквідації Запорізької Січі та закріпачення українців.

Через понад три із половиною століття в рф маніпулюють цими подіями та любить із розмахом святкувати річниці “Переяславської ради“.
Підготував О.Голяченко