Інформаційний супротив. 516-й день

“Благословенна вами ракета прилетіла у вівтар”: архієпископ УПЦ МП написав гнівного листа патріарху Кирилу

Вікарій Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату, архієпископ Арцизький Віктор надіслав гнівного листа патріарху Російської православної церкви Кирилу. Його розлютив удар російських військ по Одесі.

Про це йдеться у листі опублікованому Свято-Іллінським монастирем у Telegram. Він адресований і усьому синоду РПЦ.

“Саме особистим вашим благословенням, воїнство Росії сьогодні чинить безчинство і відверту війну на суверенній території Української Держави. На величезне розчарування, на останній Архієрейській нараді в Москві, ви жодного слова не сказали про те, що потрібно припинити цю каїнову війну. Припинити ці вбивства та руйнування мирних міст та сіл!”, — пише священник УПЦ МП.

Архієпископ зазначив, що через особисті амбіції патріарх Кирил втратив УПЦ МП та інші церкви в країнах “святої Русі”.

“Сьогодні, коли я приїхав по закінченню комендантської години до Спасо-Преображенського Одеського кафедрального собору, побачив, що “благословенна” вами ракета РФ прилетіла прямо у вівтар храму в святая святих, я зрозумів, що спільного з вашими розуміннями в Української Православної Церкви нічого вже давно немає”, — пише у листі вікарій.

Він зазначає, що “не повертається язик назвати вас “Великим Господином і Отцем”, тому що ви батько, який віддав дітей своїх на погибель і вбивства!”.

“Вимагаємо відчепитися від нашої церкви, від наших архієреїв і нашого предстоятеля! У нас свій шлях, який обраний собором Української Православної Церкви. Щиро прошу вас — зупиніться. Кожна ракета, яка сьогодні прилітає на територію України, сприймається її жителями як ваше “благословення” своїм чадам”, — йдеться в листі.

Зазначимо, вночі 23 липня російські загарбники завдали масованого ракетного удару по Одесі. Під час атаки ворог використав п’ять видів ракет. Внаслідок ворожої атаки знищено Спасо-Преображенський кафедральний собор. Російська ракета влучила прямо в центральний вівтар. Відтак, частково зруйновано будівлю собору, перекриття трьох нижніх поверхів, значно пошкоджено внутрішнє оздоблення та ікони, повністю знищено службові приміщення нижньої частини собору. Попередньо 25 пам’яток архітектури пошкоджено російськими терористами. Мирослав Новосад
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору