Інформаційний супротив. 515-й день

У Києві попрощалися з дисидентом та політв’язнем Василем Овсієнком. Все життя своє він присвятив боротьбі за Вільну Україну.

Прощання відбулось 21 липня в церкві Різдва Пресвятої Богородиці на Совках, що в Солом’янському районі Києва, на вулиці Каменярів, 15.

Віддати останню шану видатному українцю прийшли рідні друзі, та також послідовники, яких надихала його боротьба за свободу.

Василя Овсієнка згадували як справжнього патріота, який зробив неймовірно багато для української історії, культури та памʼяті та став взірцем для тисяч молодих людей.

Серед його найкращих якостей надзвичайну доброту, вміння жартувати, співати… і бути винятково принциповим і неприхильним у своїй відданості Батьківщині!

Василь Овсієнко — політв’язень, який провів за ґратами 13 років життя. Вперше він був ув’язнений у віці 24 років за поширення самвидавної літератури у 1973-му. Згодом декілька років свободи і знову тюрма. Потім він відсидів ще два терміни і вийшов на свободу вже у 1988-му.

В 1989-му Овсієнко був одним з тих, завдяки кому до України повернули останки померлих у 35-й зоні в Сибіру дисидентів Олекси Тихого, Юрія Литвина та Василя Стуса.

Василь Овсієнко Лауреат премії імені Стуса за публіцистику, премії Огієнка в номінації «Громадська діяльність», нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, орденом «За мужність» І ступеня, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Нагадаємо, життя видатного громадського діяча, дисидента і політичного вʼязня радянських часів Василя Овсієнка обірвалося на 75-му році внаслідок тривалої хвороби.

Поховають Василя Овсієнка у рідному селі — Ставках Радомишльської територіальної громади на Житомирщині, де він і волів бути похованим.
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору