Інформаційний супротив. 517-й день

РПЦ винесла клірикам УПЦ МП вирок смертної кари з відтермінуванням виконання, – митрополит Євстратій

На пленарному засіданні Архиєрейської наради РПЦ, яке відбулося 19 липня, його учасники винесли священнослужителям УПЦ МП вирок смертної кари з відтермінуванням виконання.

Про це у себе на Фейсбуці написав митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій (Зоря).

“Так ось – Гундяєв у виступі на квазі-соборі вчора ясно сказав, що ті, хто не поминає його видатне і поклоніння достойне імʼя – розкольники. Але доки «не було винесене про них рішення», то з ними можна ще молитися і приймати у них таїнства. Але не бажано – з точки зору Гундяєва”, – зазначив він.

Митрополит Онуфрій, як відомо, дозволив не поминати Кирила. Відтак побажання очільника РПЦ може стати такою собі смертною карою кліру УПЦ МП з можливістю запустити гільйотину «канонічності» будь-коли.

“Тому, дорогі владики і отці МПвУ, які так бояться «опинитися в розколі», що різними хитрими способами далі тримаєтеся МП всупереч моралі та здоровому глузду, але перестали публічно згадувати Гундяєва на службі: ваш патріарх ВЖЕ вирішив, що ви – безсовісні розкольники. І тепер лише питання часу і настрою Гундяєва – коли це рішення буде оформлене папірцем”, – зауважив єрарх ПЦУ.

За його словами, це багатосотлітня звичка Московії – плювати на тих, хто їй вірно служить, і викидати в багно в ту ж мить, коли вони стали не потрібними.

“Ось слова Гундяєва про Онуфрія та інших, хто перестав його публічно поминати чи приховує це:

«Скажу так: якщо є можливість ходити на служби до храму, де духовенство зберігає вірність канонічному порядку поминання Предстоятеля Церкви, слід ходити саме до такого храму. Якщо ж такої можливості зовсім немає, то, доки Церква не винесла соборного судження про відпадання тих чи інших архієреїв і священнослужителів у розкол, таїнства, які звершуються тими, хто став ЖЕРТВОЮ ШАНТАЖУ або кому ЗАБРАКЛО МУЖНОСТІ ЧИ СОВІСТІ зберігати цей канонічний порядок, залишаються дійсними», – заявив глава РПЦ.

Митрополит Онуфрій, як відомо, Патріарха РПЦ не поминає. Тож, зі слів Кіріла, випливає, що це саме митрополиту Онуфрію «забракло мужності чи совісті», а його юрисдикція – це ВЖЕ схизма, яку з пастирських причин РПЦ (тимчасово?) не оголошує такою. Тобто схизматичні дії (припинення поминання патріарха «всєя Русі») вже вчинені, але РПЦ (тобто сам Гундяєв) ще «не винесла соборного судження» про відпадіння”, – наголосив митрополит Євстратій.
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору