Інформаційний супротив. 682-й день

Все ж таки жевріє надія, що прочитають фанати кварталу, яким дуже смішним видався “сіськадовськ”.

Юрій Юзич :

«Доньки Сергія Скадовського – засновника міста Скадовська на Херсонщині. Марія, Єлизавета, Ольга і Ніна. Жодна з них не пережила приходу до влади в Україні московських більшовиків. Тікаючи від нових «визволителів» були вбиті у січні 1920 року. Двоє дівчат ще були неповнолітніми. Про цю трагедію 20 квітня того ж року написала “The New York Times”.

У Сергія Скадовського було також четверо синів: Олександр, Лев, Сергій та Юрій. Московсько-більшовицьку окупацію пережили лише двоє… Син одного із них – Борис Сергійович (онук засновника Скадовська) першим взявся досліджувати таврійських гілку свого шляхетського роду. Вважав, що вона була українською, бо засновник цієї гілки одружився з українкою Марією Квашенко.

Цей же онук Скадовського – Борис (1921-2010), який народився у Швейцарії, став одним із творців того, що ми тепер знаємо як Європейський Союз. Він був засновником і першим президентом (1967-1972) Європейського об’єднання виробників механізації офісів та інформаційної техніки (European Association of Manufacturers of Business Machines and Information Technology – EUROBIT), а також представником Європейського об’єднання при Європейській комісії в Брюселі. Пізніше був почесним Президентом EUROBIT.

Як ми ще мало знаємо про синів і доньок української землі, які творили та творять вільну Європу».

Наталія Кобилінська
Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору