Інформаційний супротив. 686-й день

Суд виніс вирок колишньому полковникові з Житомира, який працював як агент розвідки приватної військової компанії «Вагнер». Його увʼязнили на 15 років.

Про це повідомила обласна прокуратура. 

У суді прокурор довів, що чоловік з вересня 2022-го по лютий 2023 року активно співпрацював з розвідкою ПВК «Вагнер». Зазначається, що свого часу він очолював штаб розвідки ракетних військ та артилерії, тож мав навички військового.

Відставний полковник вивчав розташування стратегічно важливих об’єктів, військових частин, чисельність військової техніки ЗСУ та маршрути пересування. Він відстежував наявність оборонних об’єктів біля адмінбудівель та правоохоронних відомств. 

Здобуту інформацію наносив на детальну карту міста Житомира, фото якої надсилав ворожій розвідці. Злочинець із позивним «Снаров» спілкувався з окупантами через заборонену соцмережу та Telegram. 

Окрім того, він збирав та передавав «вагнерівцям» анкетні дані командирів однієї з військових частин. 

Прокуратура каже, що в суді обвинувачений вини не визнав та «поводився зухвало», він не приховував своїх проросійських ідеологічних поглядів. Також чоловік використовував свій стан здоров’я, щоб затягнути строки розгляду справи.

Як розповіли правоохоронці, коли злочинець був під запобіжним заходом у вигляді застави, то намагався втекти до Білорусі. Його затримали при спробі перетину кордону. Відтоді перебував під вартою.

Мешканця Житомира визнали винним у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Його засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також суд позбавив його військового звання — полковника. П. С. За даними “Української правди”, йдеться про Юрія Чернишова.

Підготував О. Голяченко

Прокрутити вгору