Інформаційний супротив. 906-й день війни

Як на росії з’явилась вершина ТАРАСА ШЕВЧЕНКА !!!
Піднявшись на безіменну вершину Суганського хребта (Центральний Кавказ) в 1939 році, дніпропетровські альпіністи під керівництвом Олександра Зюзіна по праву першопрохідців назвали її ім’ям видатного українського поета. Висота піка — 4200 м.
У 1964 році дніпропетровці зробили другий сходження на пік Шевченка, присвятивши його 150-річчю Великого Кобзаря. На вершині спортсмени встановили бюст Кобзаря, відлитий на «Південному машинобудівному заводі». Скульптор-аматор Владислав Хромов створив оригінальне зображення великого Кобзаря. Альпініст-інженер Ігор Іванченко керував формувальниками і ливарниками, які зробили відливку погруддя з легкого сплаву.
У 1989 році під час третього за рахунком і першого зимового сходження на вершині була встановлена відлита в бронзі меморіальна дошка на честь 175-річчя поета.
Перша експедиція часів незалежності відбулась в 2004 році. Останній похід на пік Шевченка був здійснений у 2011. Альпіністи розбили базовий табір в ущілині Хизні, звідки проклали абсолютно новий підхід до підніжжя піку Шевченка. Сходження тривало три дні. Кервіник експедиції – Валерій Ломига. Альпіністи поставили погруддя на алюмінієвий п’єдестал і укріпили меморіальну табличку.
Тетяна Олійник
Підготував Олександр Голяченко

Прокрутити вгору