Інформаційний супротив. Один рік та один день

Підтримувала вторгнення РФ і називала злочини у Бучі фейком: суд позбавив права викладати вчительку музики з Житомира

Суд позбавив права на викладацьку роботу вчительку музики з Житомира, яка публічно заперечувала збройну агресію Росії та підтримувала вторгнення РФ в Україну, називаючи воєнні злочини у Бучі та Бородянці “фейком”. Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Тетяна Гоша.

За її словами, свою провину обвинувачена не визнала, але суд за сукупністю доказів визнав її винною у колабораційній діяльності.

“У травні 2022 року вчителька музики у розмові з колегою, яка бідкалася тим, що українські міста бомблять, сказала у відповідь, “і будуть бомбити, і жорстоко бити та убивати, це спецоперація, і треба правильно поводитися, бо ж прийшли “освобождать”. Також жінка схвалила те, що росіяни, мовляв, “не промахнулися”, зруйнувавши авіабомбою житомирський 25-й ліцей. Вона переконувала колег, що воєнні злочини РФ у Бучі і Бородянці – це фейки, а українські військові нібито знущаються над російськими військовополоненими. Свою вину обвинувачена не визнала, але суд, розглянувши всі докази, визнав її винною і позбавив права займатися викладацькою роботою упродовж 10 років”, – розповіла Тетяна Гоша.

Поки що вирок ще не набув чинності, але станом на зараз обвинувачена не працює у навчальному закладі, де викладала раніше.

Олена Слободенюк.  24 лютого 2023 р.

На фото обвинувачена у колабораціонізмі Ольга Романько. Житомир, 11 липня 2022 року.

Фото: Суспільне Житомир
Підготував О.Голяченко

Прокрутити вгору