Медіаграмотність рятує і захищає

І знову 25 липня відбувся черговий цікавий та корисний тренінг із медіаграмотності за ініціативи колективу редакції газети «Прапор» в рамках проєкту «Флешмоб з медіаграмотності у Хорошівській громаді «Газета йде до читача»». Цього разу учасники й учасниці більш детально знайомилися із такими поняттями як маніпуляція, пропаганда, цензура, редагування, фейк, дезінформація тощо. Розбиралися в питаннях: що належить до першоджерел інформації, яким є вплив медіа на людину і суспільство, що таке стандарти журналістики і які вони є, та інших. Аналізували приклади текстів із місцевих локальних газет. Наводили приклади маніпуляцій та фейків із соціальних мереж. Ділилися власним досвідом протидії дезінформації. Засвоювали елементи фактчекінгу.

Працювали спільно, в парах, групами – виконували практичні завдання, взаємонавчалися. В перервах між етапами серйозної напруженої роботи, в короткі паузи для відпочинку тренерка Галина Мінялук організовувала веселі розминки-руханки, а потім усі пригощалися пахучим чаєм. Допомагали тренерці колеги Ірина Сівінська та Леся Козакевич.

Позитивна психологічна атмосфера і взаємопідтримка під час навчання сприяли доброму засвоєнню знань і формуванню стійкої мотивації до саморозвитку і продовження самоосвіти у сфері медіаграмотності. У підсумку заняття учасниці й учасники дійшли висновку, що вироблення навичок критичного мислення, знання з медіаграмотності та протидії дезінформації, фейкам тощо – це надійний захист споживачів інформації від маніпуляцій їхньою свідомістю та нав’язування їм ворожих і шкідливих наративів.

Захід відбувся в межах проєкту «Флешмоб з медіаграмотності у Хорошівській  громаді «Газета йде до читача»», який реалізується редакцією газети «Прапор» в рамках програми «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад» Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини, що здійснюється у партнерстві з ГО «Сумський пресклуб» (Суми),  ГО «Медіа-центр «Моє місто» (Чернігів) і ГО «Інститут Креативних Інновацій» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Підготувала Любов Дем’янчук

Прокрутити вгору