Національний банк України інформує громадян, які перебувають на території України про умови надання фінансових послуг в період воєнного стану

Корисна інформація про умови надання фінансових послуг в період воєнного стану

 1.              Обслуговування кредитів

·       Національний банк дозволив банкам не враховувати несплату за кредитами як прострочення упродовж дії воєнного стану та 30 днів після цього, якщо несплата пов’язана із російською агресією.

·       Банки запроваджують кредитні канікули за кредитними продуктами.

·       Кредитні канікули – це перенесення сплати боргу на інший термін, тобто це відтермінування здійснення платежів за кредитом під час дії воєнного стану в країні. УВАГА! Це не прощення боргу, а відтермінування платежів!

·       Якщо під час кредитних канікул ви не будете погашати кредит, вам не будуть нараховувати пені та штрафи, та це не зіпсує вашу кредитну історію. Проте кредит необхідно буде виплатити. 

·       Якщо у вас є можливість платити за кредитом, виконуйте свої кредитні зобов’язання у звичайному режимі.

·       У кожного банку свої умови кредитних канікул, тому дізнавайтеся про конкретні умови у банку, в якому ви

обслуговуєтеся.

2.              Платіжні картки

·       Банки можуть автоматично або за запитом продовжити термін дії вашої картки, якщо він сплив/спливає.

·       У таких випадках звертатися до відділення банку не потрібно, можна зателефонувати до банку або зв’язатися іншими онлайн каналами комунікації.

·       Читайте інформацію про продовження терміну дії вашої картки з офіційних ресурсів банку, в якому ви обслуговуєтеся.

3.              Тарифи на фінансові послуги

·       Банки переглядають тарифи на надання своїх послуг в сторону зменшення або скасування, зокрема переглядаються комісії на переказ коштів, на платежі на допомогу армії, комісії за користування картками, обслуговування карток та рахунків для фізичних осіб та підприємців, зняття готівки в Україні та за кордоном, комісію за конвертацію тощо.

4.              Операції з іноземною валютою

·       Продати іноземну валюту можна: у відчинених відділеннях банків, операторів поштового зв’язку та у обмінниках і через онлайн-банкінг.

·       Обмеження на продаж іноземної валюти відсутні.

·       Купівля іноземної валюти поки заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року). Виняток (з 8 березня) – купівля валюти у відділеннях банків, які розташовані на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором (у разі наявності валюти).

 5.              Зняття коштів з рахунків

·       Валюта: зняти кошти з валютного рахунку можна у валюті рахунку в еквіваленті 30 тис. грн на день без комісій (дозволено з 1 березня 2022 року). Наприклад, у вас є доларовий рахунок – ви можете зняти з нього трохи більше тисячі доларів на день, якщо рахунок в євро – тоді зняти можна близько 900 євро на день. Або продати відповідний еквівалент валюти із зарахуванням гривневих коштів на рахунок в національній валюти і зняти 100 тис. на день.

·       Гривня: з рахунку в національній або іноземній валюті можна зняти готівкову гривню у розмірі – 100 тис. грн на день.

ВАЖЛИВО! Окремі правила діють для громадян, які перебувають під загрозою окупації державою-агресором.

Національний банк дозволив клієнтам на територіях,  які  перебувають під загрозою окупації державою-агресором, знімати готівкову національну та іноземну валюту з рахунків без обмежень за сумою.

Також дозволено здійснювати купівлю готівкової іноземної валюти та банківських  металів з фізичною поставкою за умови наявності коштів або банківських металів у філії/відділенні банку.

Рішення про здійснення таких операцій приймається керівником банку та може делегуватися керівникові філії/відділення банку.

6.              Використання коштів з арештованих рахунків

·       Дозволено користуватися коштами на рахунках, на які був накладений арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями.

·       Сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не має перевищувати 100 тис. грн.

7.              Зняття готівки

·       Крім зняття готівки з банкоматів, у разі гострої потреби в готівці ви можете отримати її в підприємствах торгівлі.

·       Щоб отримати готівку в магазині, аптеці чи АЗС необхідно оплатити будь-яку покупку ПЛАТІЖНОЮ КАРТКОЮ і під час розрахунку попросити касира зняти з неї потрібну вам суму готівки. Отримати можна від 500 гривень, але не більше 6 000 гривень (уточнюйте можливу суму видачі на касі торговця).

Нижче перелік таких закладів, інформацією про яких володіє НБУ (він не остаточний і може доповнюватися).

Мережа супермаркетів, магазинів:

АТБ-Маркет (6000 грн);

Сільпо (6000 грн);

Фора (6000 грн);

“FOZZY” (6000 грн);

VARUS (6000 грн);

“NOVUS” (до 500 грн);

ROSHEN (до 500 грн);

ЛотОК (6000 грн);

“Thrash!”(6000 грн);

“Точка” (6000);

Сім23 (до 2 000 грн).

АЗС

ОККО – завжди гарна ідея (6000 грн);

Укрнафта (до 5 000 грн);

БРСМ-Нафта (до 500 грн);

Мережа АЗК «WOG» (6000 грн).

Аптеки

Біла ромашка (6000 грн);

Аптека Доброго Дня;

Аптека АНЦ (6000 грн);

Аптека Копійка;

Аптека 9·1·1 (6000 грн);

“Аптека оптових цін”

“МедСервіс” (6000 грн)

Інші мережеві торговці

Лінія магазинів EVA (до 2 000 грн)

З повагою

Департамент комунікацій

Національного банку України

На правах реклами

Прокрутити вгору