Сьогодні 4 квітня, 40-й день війни. Ви бачите, що у Бучі, в інших населених пунктах видно і зрозуміло, що йде не просто війна, а здійснюється геноцид, повне знищення нас, українців, українського народу, знищення культури, всього. https://www.facebook.com/100073797100699/videos/5273073516077282

Що стосується нашої громади, то минулий тиждень у нас пройшов більш-менш спокійно. Ви бачите, що повітряні тривоги стали рідшими і коротшими. Проте нехтувати попередженнями не варто. Ми ж не можемо передбачити, що в головах з ворожого боку і що може бути. Тому я всіх прошу правильно реагувати на сигнал тривоги. А ще звертаюся до всіх, щоб не ображалися, якщо комусь у різкій чи грубій формі роблять зауваження щодо недотримання світлового режиму, тобто затемнення. Уже сороковий день, і ще потрібно робити комусь зауваження? Ще хтось не розуміє. Тому не ображайтеся, а треба просто такого не допускати.

Щодо біженців. У нас на сьогодні зареєстровано 856 біженців, з яких 302 дітей. 432 особи отримали гуманітарну допомогу в нас тут на місці. Це було близько 1100 кілограмів продуктів харчування і предметів гігієни. А минулого тижня ми розвезли по старостинських округах 1,5 тонни продуктів харчування і засобів гігієни. Гуманітарну допомогу ми всю сортуємо. Усі біженці, хто її потребує, отримують допомогу. В першу чергу вона видається тим біженцям, які прибули з населених пунктів, де ведуться воєнні дії. Вони практично не мають речей. Вони в тому, в чому просто змогли вийти з-під обстрілів чи бомбардувань. Тому ми маємо їм допомогти. Усі біженці обов’язково отримують при реєстрації допомогу від держави: 2 тисячі гривень на дорослу людину і 3 тисячі гривень на дитину.

19 березня була прийнята 333-тя постанова Кабінету Міністрів України, яка передбачає компенсацію у розмірі 450 гривень за одну людину в місяць тим домовласникам, які прийняли біженців. Для цього домовласникам із Хорошева потрібно взяти документи – паспорт, код, прийти в колишнє приміщення райдержадміністрації в управління соціального захисту. Там згідно з відповідною програмою вносяться ваші дані, і ви будете отримувати компенсацію. Хто проживає в селах – звертайтесь до своїх старост. Найбільше біженців у селах – це в Поромівці, Краївщині й Давидівці. Просимо господарів домоволодінь звертатись до старост. Вони допоможуть вам оформити відповідні документи, щоб ви отримали компенсації.

У нас почав відновлювати роботу агробізнес. Аграрії вже пішли в поле, почали сіяти. Почали працювати каменеобробні підприємства. Я звертаюся до малого бізнесу. Якщо у когось є вільні робочі місця, то ви, будь ласка, звертайтеся – багато наші біженців хочуть працювати й шукають роботу. Біженці прибувають щодня і багато. Близько 100 людей у день.

Звертаюсь до тих, хто приїхав з Гостомеля, Бучі, інших визволених населених пунктів. Думаю, що вам не варто зараз повертатися додому. Там ще йде зачистка, розмінування. Якщо вам потрібна буде інформація якась щодо вашого майна чи інша – підходьте до нас, звертайтесь до старост , ми зв’яжемося з військовими адміністраціями цих міст, з органами місцевого самоврядування, щоб надати вам потрібну інформацію.

Тримаймося. Все буде Україна! Слава Україні!

Підготувала Надія Панченко