Поїздка в Житомир учасників бойових дій на зустріч із побратимами, попри різні перешкоди та труднощі, відбулася! В рамках соціального проєкту «Допоможемо ветеранам повернутися в цивільне життя», який ми реалізуємо, 25 лютого група учасників бойових дій із Хорошівської громади та кілька представників із Новоборівської й Іршанської громад взяли участь у зустрічі з побратимами, які після фронтового досвіду створили громадські організації й допомагають іншим подолати різні проблеми адаптації та успішно соціалізуватися.
Основним моментом заходу стала зустріч із ветераном Сергієм Твардовським – керівником Центру реабілітації та соціалізації ветеранів «Ті, Хто Пройшли крізь вогонь», військовим психологом. Одним із важливих напрямків діяльності Сергія Твардовського є профорієнтація колишніх військових. Із березня 2024 року він створив соціальне підприємство ТОВ «Ветеран майстер». Робочі місця тут отримали дев’ять ветеранів і один внутрішній переселенець. Працюють вони на металоконструкціях, виготовляють ворота, паркани, автонакриття, теплиці.
Сергій упродовж багатьох років займається патріотичним вихованням дітей, у тому числі з родин військовослужбовців, шляхом організації наметового містечка «Місце сили» під Житомиром, тим самим сприяючи соціалізації ветеранів.
На зустрічі із Сергієм Твардовським учасники бойових дій поділилися своїми історіями бойового шляху, назвали нагальні потреби і проблеми. Усі озвучені питання очільник Центру реабілітації та соціалізації ветеранів узяв до уваги. Деякі з них почали вирішуватися прямо упродовж зустрічі.
До гурту ветеранів, що прибули в Житомир, доєднався представник Громадської ветеранської організації «УВО» Олександр Линник (псевдо «Сєвєр») який розповів про свою організацію, її діяльність, цілі і завдання. Про її очільників-ветеранів Костянтина Чередника та Михайла Сліпченка, який ще й очолює обласну раду ветеранів. Пан Олександр надав контакти і запросив ветеранів, представлених на зустрічі громад, до співпраці щодо соціалізації учасників бойових дій, патріотичного виховання молоді, утвердження в життя принципів демократичного правового суспільства.
Трохи затримався у зв’язку з роботою, проте встиг поспілкуватися з нашою делегацією ще один учасник бойових дій Юрій Лисак, який створив майстерню по дереву «Військовий сувенір». Це місце, де ветеранів чекають, дають можливість виявити творчі здібності у роботі з деревом, надають інструменти і вчать виготовляти оригінальні сувеніри. Така робота – теж ліки і соціалізація для учасників бойових дій.
Наступним етапом у поїздці до обласного центру стала екскурсія, яку провів відомий у нашій області краєзнавець, автор десятків книг, викладач університету Геннадій Махорін. Цікаві факти з історичного минулого Житомира, визначних історичних особистостей, доля яких пов’язана з містом, а також відвідання таємничого підземелля в обласному центрі розширили знання учасників поїздки з історії рідного краю, залишили яскраві позитивні емоції.
Про цю поїздку так відгукнулася інспекторка з військового обліку Іршанської селищної ради Оксана Розбицька: «Робота з ветеранами щодо їх соціалізації вже давно на часі. Співпраця колективу редакції газети «Прапор» та нашої селищної ради в цьому питанні є дуже плідною. Сьогоднішня поїздка дуже результативна в плані налагодження контакту громади з ветеранським рухом на рівні області. Щиро вдячні за таку можливість і досвід».
Наталія Кульбака – колега пані Оксани з Новоборівської громади, додала, що взаємодія Новоборівської громади з редакцією в рамках згаданого проєкту є дуже корисною. А ось таке спілкування ветеранів із побратимами у форматі «рівний-рівному» неодмінно піде на користь усім учасникам цієї зустрічі. «Дуже інформаційними й корисними були і зустріч, і екскурсія. Дякуємо колективу редакції за співпрацю», – сказала пані Наталя.
А колектив редакції дякує Хорошівській селищній раді та відділу соціального захисту за підтримку, а відділу освіти – за наданий транспорт для поїздки. У Житомирі нас гостинно прийняли в приміщенні Гончаренко центру, за що ми теж щиро вдячні.
Підготувала Світлана Федоренко
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші «Німецького Фонду Маршалла з США» та «Українського Медіа Фонду»