Усім бажаю здоров’я. Сьогодні 29 березня. У нас погана звістка. Маємо двох загиблих на фронті наших земляків воїнів-захисників. Це Данельчук Іван Ігорович 1995 року народження із Грабівки, який загинув 24 березня під Волновахою на Донеччині внаслідок обстрілу ворожою артилерією, та Кос Олександр Сергійович 1997 року народження із Рижан, який загинув 25 березня під Ізюмом на Харківщині внаслідок артилерійського обстрілу противником.https://www.facebook.com/100073797100699/videos/515724363523974

У першу чергу висловлюю щирі глибокі співчуття батькам загиблих Героїв. Ваші сини віддали найдорожче і ви віддали найдорожче для захисту нашої Батьківщини. Звісно, вони могли б стати гарними батьками, гарними дідами… Не для того ви ростили своїх синів, щоб якась сволота обірвала їхнє життя. Батьки втратили найцінніше, що в них є. Але хлопці загинули не даремно. Вони – Герої. Ми пишаємося нашими земляками і дякуємо за подвиг.

Щодо ситуації в нашій громаді.

Цю ніч ми спали більш-менш спокійно. Починаємо звикати. Сьогодні десь о восьмій ранку на території нашої громади була збита ракета. Спрацювала наша ППО. Якщо ви бачите дрони, що літають, то, по-перше, є ППО, яка має визначити, що це за дрон, і що з ним робити.

Ми один із блокпостів закрили повністю нашими силами самооборони. Стоять там наші хлопці. Несуть свою службу добре, це, скажем так, один із передових блокпостів. Так тримати, хлопці!. Терпимо і виконуємо свої обов’язки.

Сердечно дякую всім, хто ліпить вареники, хто плете сітки, хто щодня виходить з лопатами й насипає піском мішки, хто чистить окопи та виконує інші роботи. Всім-усім дуже дякую. Ваша праця дуже потрібна. Кожен внесок важливий. Усім велика подяка.

По загальній обстановці.

Наші війська звільнили Ірпінь. Але навколо міста ще ведуться бої. Тому тим біженцям з Ірпеня, які зараз перебувають у нашій громаді раджу залишатися, поки що не їхати туди, не наражати на небезпеку себе і наших воїнів. Наші ЗСУ успішно справляються з рашистською навалою. Велика їм подяка за це.

Щодо навчання дітей.

Я прийняв рішення і вважаю, що навчання має бути дистанційним. Сьогодні нереально під час повітряної тривоги завести велику кількість дітей в укриття. Поки у нас тривають повітряні тривоги – діти будуть вчитися дистанційно. Ми не будемо ризикувати. Тому цей навчальний рік, я думаю,  ми будемо закінчувати дистанційно.

Але батьків прошу займатися з дітьми. Прошу робити усе можливе, щоб уберегти дітей від стресу і тривоги. Слідкуйте за тим, що ви у присутності дітей кажете і робите. Маємо берегти їхнє життя і здоров’я.

Вчора нам надійшла пропозиція від народного депутата Арсенія Пушкаренка про надання нашій громаді гуманітарної допомоги. Вчора ввечері ми її привезли з Хмельницького. Там є вживаний одяг, взуття, продукти і дитячі засоби гігієни. Тому ми її сьогодні вивантажимо і будемо роздавати тим, хто потребує.

За вчора у нас зареєструвалося понад 80 біженців. На сьогодні маємо в громаді понад 600 біженців. Цим людям у першу чергу треба допомогти. Вони отримують гуманітарну допомогу у нас, коли реєструються. Але ж допомога не є одноразовою. Люди приїхали і мають стати на ноги. Тому ми дали завдання по старостинських округах, щоб там зробили списки потреби. Будемо розвозити цю допомогу на місця, і вже домовилися зі старостами, як вона буде розподілятися.

І ще одна у нас проблема – підпали сухої трави. Це просто біда. Нещодавно гасили на території Краївщинського старостинського округу, в Грабівці, в Калинівці, по інших місцях. Скільки можна вже пояснювати й просити! Це просто злочин. Ці підпали відволікають рятувальників та інші служби від виконання інших нагальних завдань. Такими діями люди просто займаються злочинним шкідництвом, наражають на небезпеку людей і матеріальні цінності.

Усім зичу поміркованості й витримки. Тримаймося! Все буде Україна! Слава Україні!

Підготувала Надія Панченко