Пишаємося нашими волонтерами

Волонтер – це людина, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги людям з інвалідністю, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, тваринам… Волонтерська діяльність здійснюється на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.
Волонтер частину свого вільного часу, сил, енергії, знань, досвіду без примусу та вказівок «згори», добровільно витрачає на здійснення діяльності, яка є корисною людям і суспільству загалом.
Із початком російсько-української війни з 2014 року в Україні та у нашій громаді зокрема розпочався дуже активний волонтерський рух на допомогу Збройним силам України та вимушено переміщеним особам.

Потужний сплеск волонтерства в Іршанській територіальній громаді розпочався 24 лютого цього року після повномасштабного вторгнення російських окупантів на українську землю. Жителі громади масово почали нести продукти харчування, одяг та інші речі для Збройних сил України, інших силових структур, що стали на захист нашої держави. Підприємець Олен Мороз прийшов з ініціативою виділити власний транспорт та доправити все зібране до місця призначення (Київський напрямок), і вже 25 лютого гуманітарний вантаж через блокпости, під ворожими обстрілами їхав до місця призначення. На довідці-перепустці нам усім написали подяку. А супроводжували вантаж Сергій Герасимчук, Олег Ренкас, Іван Федчук.
Активно включилась у волонтерський рух заступниця голови спілки учасників АТО «Патріот» Тетяна Фролова. Люди організовувались самі, приходили для координації дій у селищну раду, розпочали здійснювати самооборону, патрулювання, варили їсти, готували випічку, плели (та плетуть) маскувальні сітки, приносили для них матеріали, готували найпростіші укриття, організовували збір коштів на придбання необхідного для наших захисників і захисниць.
За ініціативи Наталії Андрійчук готують сухі супи і борщі. Дмитро Булига за власні кошти придбав автомобіль для земляків у ЗСУ (а спільно із знайомими – ще три, які доставлені в район Бахмута). Наші самовіддані волонтери робили й роблять безліч справ, щоб наблизити Перемогу.


Активно долучились підприємства і підприємці, які працюють на території громади. Онкохворих дітей 15 березня завдяки благодійникам вдалося вивезти на лікування в Швейцарію. За кордоном багато наших співвітчизників, земляків не були байдужими, а активно долучились до різних рухів підтримки біженців, України загалом та нашої громади (родина Гуринчуків та інші). Діти теж не залишались осторонь, допомагали дорослим, були учасниками різних благодійних заходів. Надзвичайно вразив той факт, що діти самоорганізувалися та провели благодійну акцію, а зібрані кошти віднесли родині важкопораненого нашого земляка.


Перших внутрішньо переміщених осіб приймав Іршанський санаторій-профілакторій, родичі, знайомі й незнайомі люди. Мабуть, про кожну історію можна писати книгу чи знімати фільм. У нашу громаду почали їхати волонтери, благодійні організації, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам та тим, хто того найбільше потребує. Але й місцеві жителі ділилися продуктами, речами. Про такі допомоги ми інформували громадян через офіційні сайт та сторінку в мережі «Фейсбук».


А ще ми відновлюємо свою історічну пам’ять, яку вороги намагалися у нас вирвати і стерти. Нещодавно родина Васяновичів (с.Старики) з однодумцями облаштували пам’ятний знак жертвам Голодоморів та політичних репресій.


Йде війна… важко всім людям, але непросто і безпритульним тваринам, які не залишились поза увагою наших жителів. Найбільш активно в цьому напрямку діяла Анастасія Войтенко.
То хто ж у нас волонтер? Усі, хто не залишився байдужим, усі, хто виявив милосердя, підтримав ближнього і незнайомого, прийшов на допомогу тим, хто потребує захисту і підтримки, хто ризикував своїм життям заради порятунку інших. Добро завжди повертається сторицею. Ніякому ворогу не здолати такий народ.
Дякуємо усім за великі та палкі серця! Слава Україні! Слава захисникам і захисницям! Слава волонтерам!
Галина Ширченко

Прокрутити вгору