Першого жовтня у День Покрови Пресвятої Богородиці та з нагоди Дня захисників і захисниць України у Новій Боровій відбулося відкриття Алеї вшанування пам’яті загиблих Героїв-Захисників України, які проживали на території громади.
Алею облаштували у центрі селища. Встановили 38 пам’ятних портретів зі світлинами загиблих Героїв, які віддали життя за Україну в російсько-українській війні з 2014 року.
У заході взяли участь очільники та працівники Новоборівської селищної ради, представники установ і організацій, депутати громади, народний депутат України, військовослужбовці, рідні та близькі Героїв, жителі громади.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/img_8799-1024x768.jpg?v=1696578129)
Із промовами перед присутніми виступили селищний голова Григорій Рудюк, Наталія Кос – мама загиблого Героя Владислава Яценка, депутат Верховної Ради України Арсеній Пушкаренко, священники різних релігійних конфесій, серед них – військовий капелан Руслан Бех.
Зокрема, селищний голова Григорій Рудюк сказав: «Наші Герої стали до лав Збройних сил України, щоб захистити свій народ, своїх рідних і близьких, щоб захистити від ворога державу Україну.
Пам’ять про тих, хто загинув у боях за Україну, ми збережемо і передамо своїм нащадкам. Вічна слава Героям! Слава Україні!».
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/img_8806-1024x768.jpg?v=1696578195)
На відкритті Алеї назвали імена кожного загиблого Воїна. Їх вшанували хвилиною мовчання. Військовослужбовці з автоматів дали залп у пам’ять про полеглих Захисників.
Під час заходу представники духовенства різних конфесій помолилися за упокій загиблих Героїв та освятили Алею, а учасники зібрання поклали квіти до пам’ятних фотопортретів.
Після офіційної церемонії відкриття Алеї вшанування Героїв-Захисників України у приміщенні Новоборівського Центру культури і дозвілля відбулася літературно-музична композиція (концерт-реквієм), присвячена Дню захисника і захисниці України. Народний депутат України Арсеній Пушкаренко та селищний голова Григорій Рудюк вручили родині загиблого Героя Олега Миколайовича Твардовського орден «За мужність» ІІІ ступеня, якого він удостоєний посмертно.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/img_8822-1024x768.jpg?v=1696578377)
Під час спілкування із родинами загиблих ми зрозуміли, що вони вдячні усім причетним і організаторам створення такого меморіалу пам’яті. Вони цінують ці зусилля і розуміють важливість такої праці. Але для них перебувати на подібних заходах боляче, бо ще свіжі рани, ще гострий біль у серцях, очі наповнюються сльозами. Вони усвідомлюють і підтримують те, що вшанування пам’яті загиблих їхніх дітей і рідних має бути, щоб усі пам’ятали ціну нашої свободи, якою кров’ю ми, українці, виборюємо право жити на своїй землі, розмовляти рідною мовою і вільно будувати плани на майбутнє.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/10/img_8811-1024x768.jpg?v=1696578476)
Збереження пам’яті про загиблих захисників – наш святий обов’язок. Подібні меморіальні алеї і заходи – нагадування кожному про те, якою великою ціною здобувається наша Перемога. Лише єдність, громадянська свідомість і постійна підтримка Збройних сил України всіма можливими способами допоможуть здолати ворога і побудувати мирну країну для нас і наших дітей.
Підготувала Світлана Федоренко