Знову страшна кривава втрата в Іршанській територіальній громаді: загинув на визвольній війні з російськими окупантами солдат, стрілець-номер обслуги третього аеромобільного відділення першого аеромобільного взводу одинадцятої аеромобільної роти четвертого аеромобільного батальйону однієї з військових частин Збройних сил України, житель Іршанська Мороз Андрій Миколайович.
В офіційному повідомленні значиться, що Андрій Мороз загинув 3-го серпня під час ведення бойових дій у районі населеного пункту Роботине Запорізької області в результаті обстрілу протитанковою керованою ракетою з боку противника, мужньо виконуючи свій військовий обов’язок, захищаючи волю та незалежність України.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/08/0-02-05-75d97be91bb8522049d8a7d95b6d692630c47cb87f2b2c3c483b19105ef3016e_982b8714c88c851e-768x1024.jpg?v=1692345509)
Народився Андрій Миколайович 1 червня 1979 року в селищі Іршанськ. Ріс звичайним хлопцем, мав друзів. Дуже любив риболовлю. У 1996 році закінчив місцеву школу. Пізніше здобув спеціальність електрогазозварювальника в Житомирському політехнічному училищі. Працював на різних підприємствах: в Іршанському ГЗК, їздив на заробітки за кордон, бо треба було утримувати сім’ю. Останнім часом трудився електрогазозварювальником у ТОВ «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат».
Був мобілізований Андрій Мороз 16 грудня 2022 року. Мужньо і відповідально, пліч-о-пліч зі своїми бойовими побратимами він ніс службу в гарячих точках війни з російськими загарбниками і вбивцями. Загинув як Герой. Діти пишатимуться своїм батьком.
За велінням совісті та згідно із громадянським обов’язком провести в останню путь одного з найкращих синів України, Героя-земляка зібралися багато людей: родичі, друзі, знайомі, представники влади та Збройних сил України, вдячні земляки. Вони у скорботі зі схиленими головами зустрічали траурний кортеж на вулицях Іршанська, віддавали Герою належну шану.
Це дуже тяжка втрата для сім’ї, усієї родини. Але загибель Воїна-Захисника – це величезна непоправна втрата для кожного з нас, для Збройних сил, для України. Висловлюємо співчуття дружині загиблого Героя Лесі Сергіївні, донечці Даринці, сину Дмитрію, брату Сергію, усім рідним та близьким. Схиляємо голови та коліна перед його пам’яттю.
![](https://zvisno.news/wp-content/uploads/2023/08/0-02-05-389e33dbbf9ebda53fb210ba5599bde7ed793a49020d225ee31084efb41eda7e_bef9f96dd48f492c-768x1024.jpg?v=1692345531)
Церемонія прощання із загиблим Героєм Андрієм Морозом відбулася 11 серпня в Іршанську на площі біля палацу культури і спорту «Титан». Скорботну промову мав перед домовиною Героя Іршанський селищний голова Сергій Сахненко. Він висловив глибокі співчуття рідним і близьким загиблого, а також запевнив усіх, що пам’ять про Героя Андрія Мороза і його побратимів назавжди залишиться в серцях земляків, в історії визвольної боротьби України.
На траурній церемонії виступив також виконуючий обов’язки начальника Коростенського ЦК та СП (військкомату) Ігор Савчук. Він сказав, що Андрій Мороз був відповідальним бійцем, мужнім солдатом і загинув як Герой за Україну.
Під звуки сумної мелодії ведучий церемонії прощання Володимир Кайдалов сказав: «Не плачте, діти, ваш батько на небесах, йому вже не болять рани. Він прийде до вас вранці, коли ви ще спатимете, сонячним промінням торкнеться чола і нагадає цим, як сильно вас любить. Вже не кровоточать його рани, не пече йому в грудях. Вже на Небі стоїть він на варті разом із побратимами».
Відспівували Воїна Андрія в Іршанському храмі Святої Покрови. Службу проводив настоятель храму о. Микола, йому співслужили о. Віктор – настоятель храму Різдва Богородиці із Рижан, благочинний Хорошівського району о. Петро – настоятель храму святого Андрія Первозванного у Новій Боровій, о. Андрій – настоятель храму Архистратига Божого Михайла у Хорошеві. Поховали нашого Героя-Захисника з усіма громадянськими і військовими почестями на кладовищі в Іршанську.
Дружина Андрія Мороза Леся Сергіївна так розповіла про свого чоловіка: «Андрій із перших дів повномасштабного вторгнення пішов у військкомат. Але його повернули, бо за станом здоров’я у свій час не проходив строкову службу. Він записався в місцеву територіальну оборону і ходив на чергування. А потім усе-таки пішов на фронт, бо завжди говорив: «Якщо не я, то хто моїх дітей захистить?»
Вічна і світла пам’ять Герою Андрію Морозу! Герої не вмирають!
Підготувала Світлана Федоренко