Як удосконалюється топонімічний ландшафт Новоборівської територіальної громади

18 серпня п. р. відбулося друге засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті Новоборівської селищної ради. Нагадаю, що перше зібрання з удосконалення топонімічного ландшафту селищної територіальної громади відбулося 29 червня. Тоді на комісії  розглянуто, обговорено, затверджено два документи: Концепцію вдосконалення топонімічного ландшафту (системи назв)та  Обґрунтування й пропозиції щодо перейменування 30 топонімів громади.

Комісія розглянула і обговорила усі пропозиції, які надійшли від жителів селища, сіл, та прийняла відповідне рішення. Проте не варто забувати, що рішення комісії проміжне. Це рішення ще буде розглядатися на засіданні виконавчого комітету селищної ради, а потім остаточно буде затверджуватися на пленарному засіданні сесії.

Засідання топонімічної комісії

Учасники комісії одноголосно проголосувала за перейменування у Новій Боровій назви вулиці «Кошового» на вулицю «Шумського». У такий спосіб вшановано пам’ять видатного земляка, політичного діяча, одного із розробників земельного законодавства УНР, активного провідника українізації, в’язня сталінських таборів Олександра Яковича Шумського.

Олександр Шумський

У селі Фасова тепер буде вулиця на честь земляка, уродженця Кам’яного Броду, українського живописця, мистецтвознавця, доктора філологічних наук Степана Михайловича Криворучка.

Степан Криворучко у рідному Кам’яному Броді

У селі Старий Бобрик вулицю «Пушкіна» перейменовано на вулицю «Польську», в знак подяки українського народу братам-полякам, які з перших днів російської агресії на нашу державу активно включилися у масштабну допомогу Україні та українцям. Додамо, що на початку 20 століття тут була сформована польська Старобобрицька сільська рада, у якій проживали і нині у селі Старий Бобрик проживають нащадки переселенців із Польщі.

Також, у Новій Боровій вулицю «Жовтневу» перейменовано на вулицю «Затишну», вул. «Ватутіна» на вул. «Злагоди», вул. «Гагаріна» на вул. «Каденюка», вул. «Горького» на вул. «Українська», вул. «Маяковського» на вул. «Спортивну», тощо.

У селі Хичів вулиці «Жуковського» надано нову назву – вулиця «Затишна». Вулиця «Комарова» у селі Кропивня перейменована на вулицю «Басарабську», а у  Луковці вул. «Мічуріна»  на вул. «Миру», тощо.

Детально про роботу топонімічної комісії та із протоколом засідання можна ознайомитися на офіційному сайті громади. 

Удосконалення топонімічного ландшафту на території Новоборівської селищної територіальної громади триває. Топонімічна комісія звертається до жителів, старост, депутатів  Новоборівської селищної територіальної громади надати пропозиції щодо невизначених топонімів (назв). Термін – до 20 вересня 2022 року.

Зазначу, що кожен небайдужий мешканець може взяти участь у продовженні обговорення зміни назв вулиць, провулків та запропонувати свій обґрунтований топонім. Майданчик для спілкування широкий: на зустрічі з депутатом свого виборчого округу, або ж старостою, або членами топонімічної комісії, або ж через мережу інтернет.  Пропозиції також надаваються за номерами телефонів: 097 490 99 11 – голова комісії, 096 908 65 08 – секретар комісії.

Після третього засідання топонімічної комісії, рішення та висновки будуть передані на розгляд виконавчого комітету Новоборівської селищної ради та подальше затвердження місцевими депутатами на сесії.

Вислів  «Геть від Москви!» відомого українського письменника Миколи Хвильового, друга Олександра Шумського для українців як ніколи актуальний сьогодні. Поки наші герої-захисники та герої-захисниці стримують російську агресії на фронтах, ми у тилу маємо очистити український життєвий простір від усього, що пов’язує нас із московським колоніальним минулим.

 Олександр Голяченко

Прокрутити вгору