Якісний інтернетконтент починається з тебе

За ініціативи редакції газети «Прапор», 22 серпня, відбувся баркемп (відкрита, інтерактивна зустріч) для учасників і учасниць театральної студії «Феєрія» про безпеку в Інтернеті. Під час зустрічі «Створюй, спілкуйся: якісний інтернетконтент починається з тебе» учасники обговорили які загрози зустрічаються найчастіше, вчилися відрізняти правдиву інформацію від фейків та як не стати інтернет-залежними. На практиці спробували створювати короткі цікаві інформаційні відео для соціальних мереж Інстаграм, ТікТок тощо. А ще особливу увагу приділили тому, яку шкоду несе передача через інтернетресурси таємної інформації ворожим агентам (наведення на об’єкти для авіаударів) тощо. Визначили чому діти це можуть робити, як убезпечитися від таких повідомлень і не наражати на небезпеку себе та своїх рідних.

Засвоїли обов’язкові правила поведінки в інтернеті. А саме:

– не поширювати особисті дані (повне ім’я, номер мобільного телефону, адресу, паролі від своїх профілів) в інтернеті;

– не переходити за посиланнями, що надіслані з невідомих джерел у приватне повідомлення, в месенджер або на пошту;

– не спілкуватись з тими, кого не знаєш в реальному житті. Особливо, якщо користувач наполегливо проситься в «друзі»;

– звертатись до батьків чи вчителів, якщо хтось поводиться агресивно чи неприйнятно в мережі;

– пам’ятати, що після поширення фото чи відео матеріалів втрачається контроль над ними;

– закрити свої акаунти в соціальних мережах, щоб незнайомці не могли переглядати вміст сторінки та писати дитині. А в друзі додавати лише тих, кого дитина знає в житті;

– у разі, якщо ви помітили, що дитина спілкується зі злочинцем, то важливо зробити скріншот листування, заблокувати користувача, щоб він не зміг і надалі писати дитині, а також не відповідати на повідомлення від незнайомих користувачів. Важливо звернутись до правоохоронних органів, наприклад, написавши електронне звернення до кіберполіції.

У підсумку учасники дійшли висновку, що потрібно критично ставитися до отриманих інтренетматеріалів, адже опублікувати інформацію в інтернеті може абсолютно будь-хто. А ще, сьогодні практично кожен може створити свій сайт і при цьому ніхто не контролюватиме, наскільки правдива розміщена там інформація, тому слід перевіряти все, що бачать і Інтернеті.

Публікація підготовлена в рамках проєкту «Разом Краще» ГО «Інститут Креативних Інновацій» та Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини в рамках програми Чорноморського фонду регіонального співробітництва за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю автора та ГО і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу. Підготувала Ірина Сівінська

Прокрутити вгору