Упродовж вересня-листопада цього року колектив редакції працював над реалізацією соціального проєкту «#ЗвісноКорисно». Проводили заходи, створювали журналістські матеріали, які розміщали на сайті, в газеті, в соціальних мережах. Інформували нашу цільову аудиторію і всіх жителів громад про те, що наші військові сьогодні гостро потребують нашої уваги, поваги, розуміння. І для того, щоб правильно спілкуватися з військовими, намагатися їх зрозуміти, нічим не нашкодити, ми маємо знати певні правила. Ось ці правила і поради ми публікували на своїх ресурсах. А також юридичні поради – алгоритми дій у різних ситуаціях.
Важливими, на наш погляд, є публікації позитивних історій військових, яким вдалося повністю чи хоча б частково ресоціалізуватися – знайти роботу або заняття до душі, знайти спосіб реалізації своїх задумів, знайти чи створити місце, де комфортно перебувати, де можна знайти розуміння і допомогу. Найкраще, звичайно, коли військовослужбовці, що повернулися в цивільне життя з місць активних бойових дій, можуть знайти роботу, можуть навчатися і здобувати собі якусь іншу спеціальність за бажанням. Дуже добре, коли у демобілізованого військовослужбовця є дружна родина, підтримка сім’ї, де його розуміють і допомагають привести до умовної норми своє фізичне й ментальне здоров’я.
Позитивні історії про успіхи побратимів чи посестрер надихають інших, спонукають рухатися у потрібному напрямку, аби віднайти ресурс і мати сили для побудови власного шляху в цивільному житті.
Ми також продовжили роботу з внутрішньо переміщеними особами, маємо теж позитивний досвід у цьому питанні.
Після успішної реалізації нашого проєкту ми провели зустрічі з керівництвом та працівниками Іршанської, Хорошівської, Новоборівської громад, на яких розповіли про здобутий досвід, напрацювання в цьому проєкті, поділилися цінною інформацією, роздатковим матеріалом із практичними порадами. Нас вислухали, подякували за роботу в плані ресоціалізації військових та підтримки родин військовослужбовців. Ми досягли домовленостей у кожній громаді про те, що наш досвід буде взятий до уваги, він буде враховуватися в повсякденній роботі з цільовою аудиторією, а також у підготовці відповідних документів.
А ми, колектив редакції газети «Прапор», продовжуємо й надалі допомагати вирішувати соціальні проблеми, породжені війною, адже в рамках проєкту ми тільки розпочали цю роботу. Ми глибше вивчили ці важливі питання, виробили механізми й можемо вже працювати більш упевнено й результативно.
Підготував Артем Поліщук
Матеріал підготовлений завдяки фінансовій підтримці Української Асоціації Медіа Бізнесу за гроші “Німецького Фонду Маршалла з США” та “Українського Медіа Фонду”