Інформаційний супротив. 295

росія атакує Україну нашими ж ракетами Х-55, які українська сторона передала росіянам у 1990-х роках у межах Будапештського меморандуму.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю The New York Times.

Він пояснив, що ракети Х-55 були виготовлені у 1970-х роках для перенесення ядерної боєголовки. росіяни вилучили боєголовку, а баласт додали, щоб замаскувати те, що вона не несе атомне навантаження. За словами Скібіцького, рф використовує ракети Х-55, як приманку і хибну ціль для української ППО.

Ці ракети були виготовлені на українському заводі і були частиною арсеналу, переданого росії Україною в 1990-х роках у рамках міжнародної угоди, спрямованої на забезпечення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. За інформацією ГУР, щонайменше три випущені ракети були виготовлені в Україні.

Крім того, Скібіцький не виключає, що рф використовує для бомбардувань України українські винищувачі, передані за тією самою угодою.

“Були передані всі балістичні ракети, стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95. Зараз ці бомбардувальниеи на нас скидають ракети Х-55. Краще б ми їх передали США”, – зазначив представник ГУР.

P. S. У Новоборівському краєзнавчому музеї є одна одиниця частини корпусу ракети Х-55. Дякую нашим Захисникам! Зокрема, Валерію Лозовику.

Прокрутити вгору