Художник Павло Гусєв
підкорює нові горизонти творчості

Наш вірний друг і талановитий художник Павло Гусєв активно працює та реалізує багато цікавих творчих проєктів. Читачі «Прапора» часто бачать нові картини Павла на сторінках часопису і на цифрових майданчиках газети – на сайті та в соціальних мережах. За дев’ять місяців після шокуючого 24 лютого Павло створив чимало нових картин на теми воєнного протистояння України з підступним ворогом – російськими окупантами. Патріотичне серце митця дуже боляче реагує на те, які біди й труднощі переживає наша Україна-ненька. А також його душа переповнюється гордістю, коли він бачить мужність і незламність нашого народу, подвиги Збройних сил України. Усе це надихає його на створення нових глибоких за змістом і прекрасних за формою робіт.


Нещодавно його роботи стали основою дуже гарного настінного перекидного календаря на 2023 рік «Доброго вечора, ми з України!». У ньому дійсно відображена невичерпна творча фантазія нашого талановитого земляка. На кожному аркуші — картина з глибоким патріотичним змістом. Роботи художника неповторні, відображають героїчну боротьбу українського народу проти жорстокого московитського агресора: 1. Січень – Полковник Микола Коваленко; 2. Лютий – ППО; 3. Березень – Українська паляниця; 4. Квітень – Українська мова; 5. Травень – Сонячна церква; 6. Червень – Грааль Перемоги; 7. Липень – Джавеліна (Полуниця); 8. Серпень – Щит і меч Європи – Україна; 9. Вересень – Чорнобаївка; 10. Жовтень – Нептун; 11. Листопад – Архангел Михаїл; 12. Грудень – Слава Україні! Календар цікавий, багатофункціональний, має гарний естетичний вигляд: яскраві кольори, щільна обкладинка, аркуші з глянцевим покриттям, є місця для нотаток. Цей чудовий календар можна замовити на Lystivochka.com.ua . Координаторкою групи є наша землячка Катя Марченко (ми про неї писали в газеті «Прапор» №21 від 24 травня 2019 року). Вона також пропонує на цій платформі ще два нові випуски листівок із зображенням робіт Павла Гусєва: приурочені Дню пам’яті жертв голодоморів і монастир кармелітів босих (м. Бердичів).


А нещодавно Фейсбук та інші мережі підірвали фото нової роботи Павла зі снігу. Щороку він традиційно створює такі скульптури на парапеті Іршанського палацу культури та спорту «Титан». Найчастіше – це були фігури тварин-символів наступного року за східним календарем.
А цьогоріч скульптура особлива. Ось як розповідає про це сам автор: «Коли згрібав лопатою сніг докупи, люди запитували: «А що цього року буде? Кролик чи котик (за китайським календарем)?» Я відповідав, що не знаю, ще не придумав. Та, якщо чесно, уже планував цього разу створити щось патріотичне, бо сьогодні, під час страшної гібридної війни зі стократ споконвіку клятими московитами, це актуально й важливо! Це по-перше! А по-друге, – кролик (зайчик) уже був (2016 року), як і котик (тигрик) року, що минає. Повторюватись не хочеться».
Про своє «сніготворіння» він детально розповів на сторінці у Фейсбук. Там є й про те, що це складний і холодний матеріал для роботи. І що багато праці йде на згрібання масиву снігу для майбутньої скульптури. Назвав усіх, хто йому часом допомагає. Почитайте. Це цікаво.
Цьогорічна скульптура зі снігу називається «ЗСУ». «… та називати можна, як забажаєте: «Слава Україні!», «Слава ЗСУ» «Захисники України» тощо», – пише він.
Ми щиро вдячні нашому талановитому земляку за його творчу працю, за небайдужість, за постійний пошук і втілення нових задумів. Переконані, що роботи Павла Гусєва дуже важливі у воєнний час. Вони надихають, підбадьорюють, спонукають задуматися про головне в житті, про те, що ми українці і варті щасливого життя на своїй Богом даній землі.
Дякуємо тобі, Павле, і зичимо й надалі успішно підкорювати нові горизонти творчості на благо і радість земляків, на користь Україні!

Підготувала
Світлана Федоренко

Прокрутити вгору