Інформаційний супротив. 114

Орки, після окупації окремих наших міст чи селищ, відразу шукають на смітниках бюсти леніна та прагнуть їх відновити. Або ж одразу знімають написані українською мовою таблички назв населених пунктів та чіпляють свої – рассєйські. Або ж на усіх адмінбудівлях вішають триколорні онучі…

Це інформація для тих, хто ще сумнівається у питаннях дерусифікації в Україні.

Тотальне вторгнення рф на територію України дало поштовх країнам Скандинавії Швеції та Фінляндія подати заявки до вступу до НАТО та демонтувати залишки радянщини.

У фінському місті Котка прийняли рішення про перенесення до музею останній в країні пам’ятник лєніну, який досі знаходиться у громадському просторі. 

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє Yle.

Статуя, створена естонським скульптором, з’явилась у місті в 1979 році як подарунок від міста-побратима Таллінна (Естонія на той час ще була під окупацією СРСР). З того часу вона неодноразово потерпала від вандалів. 

Розмови про те, щоб прибрати лєніна з міського простору, почалися ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну, з огляду на те, що це неповага до пам’яті жертв злочинів радянської влади. Були пропозиції і залишити її на місці, додавши таблицю-роз’яснення. 

13 червня міська влада вирішила, що лєніна перемістять до музею, хоч і не без спротиву одного лівого депутата.

У квітні 2021 лєніна прибрали з центру Турку, після тривалих обговорень серед громадськості. Там статуя комуністичного лідера опинилася у 1977 році як подарунок від ленінграда.

Photo: Mikko Savolainen та з вільних джерел інтернету.

Олександр Голяченко

Прокрутити вгору